Nad Nettę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Olszewski   
poniedziałek, 16 czerwca 2014 10:48

Nad NettęNad augustowską rzeczkę Nettę wybrałem się 9 czerwca w poniedziałek bardzo spontanicznie. Był to impuls wywołany telefonem kolegi Michała z Augustowa.


Pomimo początkowych trudności (cieknący kranik paliwa) i po szybkiej naprawie, udało mi się w końcu wzbić w powietrze. Wiatr wiał zachodni i to dość silny więc z prędkością prawie 70km/h w lekko ponad pół godziny doleciałem do Augustowa i wylądowałem na "kosmodromie". Był tylko Michał. Zachęcił mnie do przelotu nad jego ulubioną rzeką Nettą. Również i mi spodobała się bardzo. Nie za duża, nie za mała, leniwie meandruje wśród równych łąk. Udało mi się posłużyć jako obiekt do zdjęć Michała.

Powrót był przez Bargłów Kościelny, gdzie z góry pomachaliśmy naszemu koledze Bolkowi z rodziną. Stamtąd "pognałem" do domu. Niestety wiatr nadal był dość silny dlatego dolot do Ełku ze średnią prędkością 30km/h zajął mi nieco więcej czasu niż założyłem i na kilometr przed lądowiskiem skończyło się paliwo. Szybki telefon do żony uratował mnie przed atakiem wszystkich komarów z pobliskiego lasku, które jak jeden dowiedziały się o dostawie świeżej krwi :)

Bardzo fajny opis naszego latania oraz zdjęcia zamieścił również Michał na swojej stronie www.betterfly.pl